Türkiye

26 bin Liralık Ağaçlar Sakarya Caddesi’ne Dikilecek

Ağaçlar

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Sakarya Caddesi’nde  Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yenileme çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Büyükşehir’in geçmiş dönemde 26 bin liraya aldığı ağaçlar dan bu caddeye dikim yapacağız”dedi.

Taşdelen, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden paylaştığı mesajında,

Kızılay’ı başkente yakışır bir kent merkezi haline getiriyoruz. Sakarya Caddesi’nde çalışmamıza başladık. Aydınlatma ve yağmur suyu altyapısı da yenileniyor. Uygulamada filmdekinden daha fazla ağaç olacak. Ardından Yüksel, Konur ve Karanfil’de yenileme çalışmamızı yapacağız.” dedi

Sakarya Caddesi’nden yenileme çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptıklarını ifade eden Taşdelen,

“Büyükşehir’in geçmiş dönemde tanesini 26 bin liraya aldığı ağaçlardan da caddeye dikim yapacağız. @mansuryavas06 başkanımıza teşekkür ediyoruz. Tek ricamız ağaçlara dokunmayın; el yakabilir .” ifadesini kullandı.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YavaşBelediye Meclisi’nin 2019 Haziran ayı toplantısında, önceki dönemlerde fahiş fiyatlarla alınan ağaçların kentin uygun yerlerine dikileceğini açıklamıştı. Yavaş, konuşmasında şunları söylemişti:

“2016 – 2017 yıllarında yapılan ihalelerle ilgili olarak; halen Ankara Belediyesi’nin depolarında çok sayıda ithal ağaç var. Bunları da araştırıyoruz. Şu anda 26 bin 500 TL + KDV’ye alınan ağaçlar var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir