Gündem

6 Yaşında Sanıp Evlat Edindiler, 22 Yaşında Bir Cüce Çıktı

cüce

2010 yılında, altı yaşında olduğu sanılan Natalia Grace’i evlat edindiler. Ancak oyuncaklarla oynamayan, yaşının ötesinde sözcükler kullanan ve regl olduğu anlaşılan Natalia’nın aslında 22 yaşında olduğu anlaşıldı.

ABD’nin Indiana eyaletinde, evlat edindikleri kızlarını terk etmekle suçlanan bir çiftin davasında film gibi bir hikâye ortaya çıktı. Ailenin altı yaşında sanıp evlat edindiği Natalia Grace isimli kız çocuğunun, aslında cüce sendromundan mustarip olan 22 yaşında bir kadın olduğu anlaşıldı.

45 yaşındaki Kristine Barnett ve 43 yaşındaki eski eşi Michael Barnett hakkındaki suçlamalar, o dönem dokuz yaşında olduğu sanılan kızlarını bırakıp 2013’te Kanada’ya gitmelerinin ardından ortaya atıldı. Çift, haklarında tutuklama kararı çıktıktan sonra teslim oldu.

 İşin aslı bu noktada anlaşılmaya başlandı. Çift, 2010 yılında evlat edindikleri sırada altı yaşında olduğu söylenen Natalia Grace’in aslında 22 yaşında bir ‘sosyopat’ olduğunu anlattı. Buna göre Natalia onları ölümle tehdit ediyor ve zaman zaman buna teşebbüs de ediyordu.

Natalia oyuncaklarla oynamak yerine kendinden büyük çocuklarla vakit geçiriyor, yaşından beklenenin ötesinde sözcükler kullanıyordu. Bir noktada, regl olduğu ve pedlerini saklamaya çalıştığı fark edildi.

Natalia’nın gerçek yaşını öğrenmek için birçok defa test yaptıran çift, kesin bir sonuç alamadı. Ancak 2012 yılında yapılan kemik testinde çocuğun aslında 22 yaşında olduğu tespit edildi.

Kaynak: BBC Türkçe

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir