Dünya

ABD’de Kurşungeçirmez Okul Ürünleri Satışı Arttı

kurşungeçirmez

Geçtiğimiz haftalarda Teksas ve Ohio’da gerçekleşen silahlı saldırılardan sonra ABD’de son 3 yıldır satışta olan kurşungeçirmez sırt çantalarının satışı artmıştı.

Ancak kurşungeçirmez okul ürünleri bununla da sınırlı kalmadı. 2016’dan beri her yıl satışları artan ürünler, son günlerde yaşanan silahlı saldırılardan sonra çok daha fazla rağbet görmeye başladı.

2019’da Amerika’da saldırıları o kadar yaygın hale geldi ki, kurşun geçirmez sırt çantaları, panolar, yazı tahtaları, çocuk yelekleri, hatta kurşun geçirmez karton dosyaların satışında önemli bir artış yaşandı.

Washington Post’un haberine göre ülke çapındaki perakendeciler, çocuklar için (aynı zamanda doktorlar, öğretmenler, uçuş görevlileri ve taksi şoförlerinden) kurşuna dayanıklı ürünlere artan talep gördüklerini söylüyorlar. Her gün Amerikalılar için balistik ürün endüstrisi daha da çeşitleniyor.

İlk defa, Office Max ve Office Depot okul ürünleri arasında kurşun geçirmez sırt çantaları dahil ederken, internet üzerinden satış yapan perakendeciler kurşun geçirmez yazı tahtaları, sandalye minderleri ve çocuk yelekleri pazarlamaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir