Kültür & Sanat

Agatha Christie’nin Ölüm Büyüsü Romanı Dizi Oluyor

Agatha Christie

Polisiye roman denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Agatha Christie ‘nin bir eseri daha ekrana uyarlanıyor. İlk kez 1961 yılında yayımlanan Ölüm Büyüsü (The Pale Horse) isimli roman, Amazon Prime ve BBC iş birliğiyle ekrana taşınacak. Roman, Sarah Phelps tarafından televizyona uyarlanacak ve 2 kısımlık dizi gelecek yıl yayınlanacak.

Sarah Phelps

Eserde olaylar, yakın zamanda ölmüş bir kadının ayakkabısının içinde bir isim listesinin bulunmasıyla başlıyor. Bu isim listesinde adı olan kişilerden biri, olayı soruşturmaya başlar ve karşısına The Pale Horse diye anılan halka açık han çıkar. Bu handa üç cadının yaşadığı söylenir. Kahramanımız karşısına çıkan bu zorluklarla yüzleşip sorularına cevap arar.

Ülkemizde “Ölüm Büyüsü” adıyla yayımlanan kitap, iki kısımlık  bir mini dizi olarak çekilecek. Uyarlamanın senaryosunu, BAFTA adaylığı bulunan ve daha önce de  “And Then There Were None” isimli Agatha Christie uyarlamasıyla büyük beğeni toplayan Sarah Phelps hazırlayacak. Yönetmenlik koltuğunda ise Leonora Lonsdale oturuyor.

Kaynak: wannart.com

 

Editör Tavsiyesi : Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Önleminizi Alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir