Güncel

‘Annelerin feryadının çözüm adresi, HDP değil devlettir’

akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK tarafından kaçırılan çocuklarının  geri getirilmesi için Diyarbakır’da HDP binası önünde yapan annelere ‘Çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır’ çağrısı yaptı. Akşener, “Bu ülkenin anneleri, devletin çözüm bulması gereken bir acıya, bir parti kapısında derman arıyorsa… O annelerin vicdanı üzerinden kurgu yapanları uyarıyorum, devletin kapısı yerine, parti kapısına gittikçe o partiye devlet misyonu biçiyorsunuz.”dedi. 

Akşener, yaptığı yazılı açıklamada, “Bu gerçeğin ışığında, bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyetinde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum, o annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır. Eğer bu ülkenin anneleri, devletin çözüm bulması gereken bir acıya, bir parti kapısında derman aramak durumunda kalıyorsa iktidar da borazan medyası da düşünmek ve şu soruya cevap vermek zorundadır; ‘Liyakatle yönetilen bir ülkede, bir anne, evladının geleceğini bir partiden mi yoksa devletten mi talep eder?’ Dikkat buyurun, anneler ‘Evlatlarımızı kurtarın’ değil, ‘Evlatlarımızı geri verin’ diyor.” ifadelerini kullandı.

Devletin görevinin, bu çaresizlikten propaganda üretmek değil anneleri evlatlarına kavuşturmak olduğunu kaydeden Akşener, şunları söyledi:

“Evlatlarımızı korumak ve kollamakla görevli bir devlet varken, vatandaşı bir siyasi partiden talepte bulunmak zorunda bırakmak ciddiyetsizliktir, yönetim zaafiyetidir. O annelerin vicdanı üzerinden kurgu yapanları uyarıyorum, annelerimiz, devletin kapısı yerine, parti kapısına gittikçe o partiye devlet misyonu biçiyorsunuz. Türkiye böylesine sahipsiz, insanımız böylesine çaresiz duruma düşürülemez. Devlet kapısından beklenmesi gerekenler, bir parti kapısında çaresizlik feryadına dönüşemez. Devlet etmek devletin de ülkenin de geleceği olan evlatlarımızı koruyup, kollayabilmektir. Devlet etmek tek bir vatandaşının ayağına taş değdirmeme görevidir. Devlet etmek terör mağduru vatandaşını, terörle iş birliği yaptığını bizzat ilan ettiğin bir partinin kapısına mecbur etmemektir.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir