Türkiye

AOÇ Arazisi Belediyenin Şirketine Kiralandı

AOÇ

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisini açık artırma yoluyla kiralandığı ihale gerçekleştirildi. 350 bin metrekarelik araziyi yıllık iki araziyi 119 bin ve 190 bin TL’ye Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Metropol A.Ş. kiraladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kiralanan arazinin Atatürk’ün vasiyetine uygun bir şekilde kullanılacağını açıkladı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin kiralanmasına ilişkin ihaleyi Ankara Büyükşehir Metropol A.Ş.’nin kazandığını duyurdu. Yaklaşık 350 bin metrekarelik iki arazi yıllık 119 bin ve 190 bin TL’ye kiralandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla girilen ihaleyi izleyenler arasında bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Başkanı Candan, “Atatürk’ün şartlı bağışına ve vasiyetine uygun olarak kullanılması gerekiyor. Sonuçta burası bir tarım arazisi. Halkın sağlıklı gıdaya ve ucuz gıdaya erişimi çerçevesinde kullanılmalı. Zaten büyükşehirin bir halk market projesi yaklaşımı var. Muhtemelen kentsel tarım politikası izlenecek. Bu hem halkın ucuz gıdaya ulaşmasında avantaj olacak hem de kentsel tarımla birlikte işsizliğe çözüm üretecek bir süreç de başlayabilir” diye konuştu.

“Atatürk’ün Vasiyetine Uygun Kullanılacak”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,” Atatürk Orman Çiftliği’ne ait iki parsel arazinin kiralanma ihalesini belediyemiz iştiraki Metropol İmar A.Ş. kazanmıştır.Bu arazilerin Atatürk’ün vasiyetine uygun şekilde kullanılacağına dair vatandaşlarımıza söz veriyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir