Spor

Saran Medya Avrupa Basketbol Şampiyonası Yayın Haklarını Aldı

Avrupa Basketbol Şampiyonası

27 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası yayın haklarını Saran Medya aldı.

Nefes kesen şampiyonalar S Sport, S Sport2 ve S Sport Plus’ta basketbol severlerle buluşacak

 

Avrupa Basketbol Şampiyonası

Türkiye’deki spor içeriğinin %60’ından fazlasının yayın haklarının sahibi ve bu alanda pazar lideri olan Saran Medya, 27 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası’nın TV, internet ve mobil yayın haklarını aldığını açıkladı.

Her iki şampiyonada da Türkiye Milli Takım karşılaşmaları NTV ekranlarında canlı yayınlanırken, diğer karşılaşmalar S Sport ve S Sport2’de basketbol severlerle buluşacak. Ayrıca, basketbol severler karşılaşmaları S Sport Plus uygulamasının çoklu ekran teknolojisi imkânıyla da takip edebilecek.

Çin’de gerçekleştirilecek FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda saat farkı nedeniyle, maçların önemli kısmının Türkiye’de gündüz saatlerine denk gelmesi bekleniyor. Turnuva heyecanını her zaman, her yerden canlı yayınlarla takip etmek, maçların tekrarına istediği zaman ulaşmak isteyen basketbol severler için S Sport Plus büyük bir kolaylık sağlayacak.

Saran Medya Spor Grup Başkanı Selim Usta,  iş birliği ile ilgili

“FIBA BCL yayın ortaklığımızı ilgili etkinlikleri içerecek şekilde genişlettiğimiz için mutlu ve heyecanlıyız. NTV ve S Sport’ un koordineli yayını sayesinde, Türk basketbol taraftarları en iyi izleme deneyimini yaşayacak” dedi.

S Sport, 5 buçuk milyondan fazla abonesiyle büyümeye devam ediyor. S Sport, Digiturk 85. kanal, D-Smart 78.kanal, TV + 77. Kanal ve Tivibu 74. Kanal dan izlenebiliyor. S Sport2 ise  TV + 78. Kanal da izleyicilerle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir