Gündem

Bahçeli, İYİ Partilileri MHP’ye Davet Etti

Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İYİ Partilere MHP’ye dönün çağrısında bulundu. Bahçeli’nin bu çağrısına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya üzerinden cevap verdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin görüşmesini ima ederek, “Ne dedin bu arkadaşa?” sorusunu yöneltti.

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden akşam saatlerinde bir dizi mesaj paylaştı.

Bahçeli’nin mesajları şöyle:

1 Kasım 2015’ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.

Yine Ne Dedin Bu Arkadaşa?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Bahçeli’nin açıklamalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden cevap verdi. Akşener, Bahçeli’ye cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketleyerek paylaştı:

Arkadaşları İYİ Parti’ye Davet Ediyorum

Bahçeli’nin açıklamasına İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfi Türkkan da cevap verdi. Türkkan, Tarafsız Haber Ajansı’na yaptığı açıklama şöyle:

Yani eskiye dönüş hiçbir yerde hiçbir şeyde mümkün değil. Hep yeniye doğru koşar ülkelerde, insanlarda, fikirlerde yeniye doğru koşar. Biz arkadaşlarımızı İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz aynı şekilde hazır kongremiz de yapılırken. Biz davet ediyoruz bütün kendini bu memleketin gerçekten bekası için hazır hisseden herkesi İYİ Parti’ye davet ediyoruz. Bu kongrede bunun için vesile olur, umut ediyorum.
İsim vermeden herkesi bu memleketin geleceğini düşünen herkesi… Hiç kimse geriye gitmez, ülkeler de fikirler de ileriye gider, yeniye gider.

Türkkan, Bahçeli’nin neden böyle bir açıklama yaptığına ilişkin ise “nedenini bilmiyorum” cevabını verdi.

Bahçeli’nin çağrısına İYİ Parti’nin sosyal medya hesabından da Meral Akşener’in görüntüsünün olduğu mesaj paylaşılarak cevap verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir