Kültür & Sanat

Çankaya’da Bu Yaz da Sinema Nostaljisi Yaşanacak

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sinema Etkinliği Temmuz-Ağustos aylarında 24 farklı noktada  46 gösterimle Çankayalılara yine nostalji dolu günler yaşatacak. Her yıl sezon filmlerini Çankayalılar ile buluşturan etkinlik bu yıl da Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın başrollerinde oynadığı “Bizim İçin Şampiyon” ve yine başrollerinde Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı “Organize işler Sazan Sarmalı” filmlerini izleyici ile buluşturacak.

Açık Hava Sinema Etkinliği 24 Farklı Noktada

60 gün boyunca devam edecek Açık Hava Sinema Etkinliği, 24 farklı noktada düzenlenecek. Dikmenbölgesinde 7 farklı noktada gerçekleştirilecek olan gösterimler, CebeciAşıkpaşaKüçük Esat100. YılAyrancıBirlikMetin OktayÇayyoluAnıttepeYaşamkentAhlatlıbelSancakKarapınar Mahallelerinde ve HacettepeAnkara ve Gazi Üniversiteleri kampüsünde gerçekleştirilecek.

Bizim İçin Şampiyon

Bold Pilot Dram, biyografi türündeki film. Efsane yarış atı  sayesinde bir araya gelen jokey Halis Karataş ve eşi Begüm Atman’ın büyük aşkını konu ediyor. 1996 yılındaki Gazi Koşusu’nda 2:26:22’lik rekora sahip Bold Pilot’un sahibi Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman ile Bold Pilot’un daimi jokeyi Halis Karataş’ın başarılarına yer verilen filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Ekin KoçFarah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın rol aldığı film yaşanmış bir aşkı anlatıyor.

Organize işler Sazan Sarmalı

Organize İşler filminin devamı olan yapımın senaryosu ve yönetmenliği Yılmaz Erdoğan’a ait. Komedi, aksiyon türündeki Organize İşler Sazan Sarmalı’nın oyuncu kadrosunda ise Erdoğan’ın yanı sıra Kıvanç TatlıtuğEzgi MolaBensu SoralRıza Kocaoğlu gibi isimler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir