Türkiye

Cüneyt Cebenoyan ’ın Naaşı Yarın Toprağa Verilecek

Birgün gazetesi yazarı Cüneyt Cebenoyan Konya’nın Seydişehir ilçesinde geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Kazada Cebenoyan’ın eşi Ayşegül Cebenoyan da yaralandı. Cüneyt Cebenoyan’ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Cami’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında  Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek.

Cüneyt Cebenoyan dün Konya’nın Seydişehir ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiş eşi Ayşegül Cebenoyan da yaralanmıştı. Cebenoyan’ın kullandığı 34 ZE 9553 plakalı otomobil, Seydişehir-Konya kara yolunun 5. kilometresinde sürücüsü henüz belirlenemeyen BA 975 TJ yabancı plakalı otomobille çarpıştı. Cebenoyan’ın kullandığı otomobil daha sonra refüjdeki bariyerlere çarptı. Kazada, sürücü Cüneyt Cebenoyan olay yerinde hayatını kaybetti, araçta bulunan eşi Ayşegül Cebenoyan yaralandı. Ayşegül Cebenoyan, ambulansla Seydişehir Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Cebenoyan’ın cenazesi ise olay yeri incelemesinin ardından Seydişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cebenoyan’ın kız kardeşi Yasemin Cebenoyan 1994 yılında PKK’nın taksimde yaptığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cüneyt Cebeneyon, 1999 yılındaki Marmara depreminde oğlunu ve anne-babasını kaybetti.

Birgün Gazetesi’nde haftalık sinema eleştirileri yazan Cebenoyan, Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu. 1984’te 12 Eylül darbesine ve 1982 Anayasası’na karşı çıktığı için tutuklandı, 14 ay hapis yattı.

Express ve Roll dergilerinde yazılar yazdı, CNN Türk’te çalıştı. Açık Radyo’da Erkekler, Kadınlar ve Rock’n Roll, Ahtapotun Bahçesi ve Erguvani İstimbot gibi programlar yaptı.

‘Hayatboyu’, ‘Gözümün Nuru’, ‘Dar Elbise’ ve ‘Çıplak Gerçek’ filmlerinde oynadı.

Eşi Ayşegül Cebenoyan, anne-baba koçu ve çevirmen. Elif adında 15 yaşındaki kızı Avusturya Lisesi’nde okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir