Türkiye

Denizde 23 Kilometre Yüzen Ferdinand Baba Oldu

Kurban Bayramı’nda Rize’nin İyidere ilçesinden kaçarak denize atlayan boğa 23 kilometre yüzdükten sonra Trabzon’da karaya çıkmıştı. Boğayı daha sonra Haluk Levent  öncülüğünde oluşan sosyal yardım ağı AHBAP satın almıştı.  Ferdinand adı verilen boğa İzmir Kemalpaşa’da zarar görmüş hayvanların bakıldığı bir çiftlikte koruma altına alınmıştı.

Ünlü sanatçı Haluk Levent, Ferdinand’ın baba olduğunu sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden duyurdu.

Independent Türkçe’ye konuşan Haluk Levent, “Babalar gününde çok mutlu bir haber aldım. Ferdinand iyi bakıldı, iyileşmişti. Çiftlikteki Yıldız’a aşık oldu ve bu aşk meyvesini verdi” dedi.

 

 Ne olmuştu?

Geçtiğimiz yıl kurban bayramının ilk gününde Rize’den kaçan boğa, kaybolduktan 3  gün sonra, 23 kilometre uzaklıktaki Sürmene yakınlarında bulunmuştu. Yorgunluktan bitkin halde kıyıya çekilen boğa sahibine teslim edilmiş, sahibi ise “Artık bunu kesmeye kimsenin gönlü el vermez” demişti.  Yardım platformu AHBAP’ın kurucusu, sanatçı Haluk Levent, Twitter hesabından denizde yüzen ve 23 kilometre yol kat edip kurban edilmekten kaçan boğayı sahiplenmek istediğini duyurmuş, daha sonra satın alarak İzmir’deki çiftliğe yerleştirmişti.

 Kaynak: Independent Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir