Gündem

Diyanet İşleri Başkanı: İnsan Kendi Geleceğini Yok Ediyor

diyanet

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çevreyi ihmal eden, suyu, havayı ve toprağı kirleten insanın, kendi elleriyle kendi geleceğini yok ettiğini belirtti.

Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından düzenlenen arıtılmış atıksuların ibadet hayatı, tarım, hayvan yetiştiriciliği gibi alanlarda kullanılmasıyla ilgili sorulara cevap üretme ve görüş oluşturmanın amaçlandığı “Arıtılmış Atıksuların Fıkhî Açıdan Değerlendirilmesi Çalıştayı”na katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, burada yaptığı konuşmada, günümüzde çevreye yönelik, yarınları düşünmede, umarsız ve hoyratça bir yaklaşımı müşahede ettiklerini ifade etti. Erbaş, şöyle devam etti: “Eğer insanoğlu, bu tamahkâr yaklaşımından vazgeçip, çevreyle ilişkisini makul ve ölçülü bir denge ekseninde düzenlemezse birçok sıkıntıyla karşılaşacağımız aşikâr.

Çevreyi ihmal eden, suyu, havayı ve toprağı kirleten insan, kendi elleriyle kendi geleceğini yok etmektedir. Dahası, gelecek nesillere nefes alınamaz, yaşanılamaz bir dünya bırakarak bütün insanlığın geleceğine kastetmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir