Kültür & Sanat

Elif Şafak, Kraliyet Edebiyat Cemiyeti’ne Seçildi

Netflix

Ünlü yazar Elif Şafak, İngiltere’nin en prestijli edebiyat topluluklarından birisi olarak kabul edilen Kraliyet Edebiyat Cemiyeti ’ne seçildi. Elif Şafak cemiyete, yayımlandığı tarihte Türkiye’de en fazla satan kitap rekorunu da elinde bulunduran Aşk kitabıyla layık görüldü.

1820 senesinde kurulan Kraliyet Edebiyat Cemiyeti, edebiyatın değerlerine ses vermeyi amaçlıyor. Cemiyet ayrıca yazarları cesaretlendirirken edebiyatseverleri de teşvik ediyor.

Elif Şafak, ‘Aşk’ kitabı ile bu onura lâyık görüldü. Ayrıca bu ünvanı taşıyan ilk Türk yazar oldu. Son kitabı 10 Dakika 38 Saniye, geçtiğimiz ay Doğan Kitap’tan yayınlanan Şafak, Aşk kitabında biri günümüzde, diğeri ise 1200’lü yıllarda geçen iki öyküyü anlatıyor. Yazar, ‘Ben ‘aşk’ı anlatmak istedim. Hem dünyevî hem manevî boyutlarıyla aşkı yazdım’dedi.

İngilizce’ye Aşkın 40 Kuralı (Forty Rules of Love) ismiyle çevrilen kitabın en ilgi çekici yanı ise Şafak’ın aşkı 40 kuralla sıralaması. Yazar bu 40 kuralı Şems’in söylemlerinden ilham alarak oluşturdu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Güzel bir haberim var, İngiltere’de Kraliyet Edebiyat Cemiyetine seçilen yazarlardan biri oldum. Pakistan’da böyle duyurmuşlar haberi 📚📚📚 Thank you for this beautiful post #HelloPakistan. Repost from @hellopakistan using @RepostRegramApp – The author of the acclaimed ‘Forty Rules Of Love’ has been made an honorary Fellow of the Royal Society of Literature in the UK.🇬🇧✨ Her latest novel is called ’10 Minutes 38 Seconds in This Strange World.’ Her other well-known books include ‘Three Daughters of Eve,’ ‘The Gaze,’ ‘The Bastard of Istanbul,’ and ‘The Architect’s Apprentice.’ .📗📘📚 #hellopakistan #instagood #instalove #instaposts #hellomagazine #books #helloupdate #elifshafak #international

Elif Şafak Elif Shafak (@shafakelif)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir