Ekonomi

Faiz İndirimine İş Dünyasından Destek

faiz

Kamu bankalarının 500 bin liraya kadar olan kredi faizinde indirime gitmesine iş dünyasından destek geldi. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ziraat Bankası ve VakıfBank’ın kredi faiz oranlarını indirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,

Faiz indiriminde ilk adımı atan Ziraat Bankası ve VakıfBank’a teşekkür ediyor,  devamını diğer bankalarımızdan da bekliyoruz dedi.

Ekonomi politikalarının uygulanmasında bankacılık sektörünün önemine dikkat çeken Baran, sektörün ekonomik dönüşüme etkin katkıda bulunması gerektiğini ifade etti.  Konut satışlarındaki gerilemeyi hatırlatan Baran,

Gayrimenkul sektörü başta olmak üzere ekonominin her alanında gelişmeye engel olan enflasyon ve faiz baskılarının ortadan kalkması iç tüketimi canlandırarak, üretimde ve istihdamda artış sağlayacaktır. Ekonomik verilerdeki iyileşmeyle birlikte Türkiye ekonomik potansiyelini rahatlıkla ortaya koyabilecektirdiye konuştu.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank, 500 bin liraya kadar konut kredi faizini yüzde 0,99’a indirdi. Türk Eximbank ise KOBİ kredisi faizini yüzde 15,19’dan yüzde 11,84’e çekti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir