Spor

Filenin Sultanları Bulgaristan’ı da Devirdi

Kadın Voleybol

Turkiye, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası A Grubu’nda Yunanistan ve Finlandiya’nın ardından Bulgaristan’ı da devirdi. Sahadan 3-1 galip ayrılan Filenin Sultanları, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası A Grubu’nda Bulgaristan’ı 3 – 1 mağlup ederek şampiyonluk yolundaki iddiasını devam ettirdi.

Ankara’da oynanan maçta Filenin Sultanları, Bulgaristan karşısında bir ara üç sayı geriye düşse de ilk seti 25-21 kazanmasını bildi.

İkinci sette moral üstünlüğü iyice eline alan Türkiye, Bulgaristan’ın ümitlerini iyice azalttı. Seti 25-11 gibi büyük bir farkla kazanan Filenin Sultanları, maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sette Bulgaristan geriye dönüş için daha konsantre bir oyun sergiledi. Seti 25-20 kazanan Bulgaristan, durumu 2-1 yaparak tekrar umutlandı.

Dördüncü sette işi sıkı tutan Filenin Sultanları, Bulgaristan karşısında etkili bir oyun ortaya koydu. Seyircinin yoğun desteğini de arkasına alan Türkiye, seti 25-18, maçı da 3-1 kazanarak üçte üç yaptı.

Çarşamba Günü Rakip Fransa

Filenin Sultanları, ilk maçta Yunanistan’ı 3-0, ikinci maçta Finlandiya’yı 3-2 yenmişti. Yarını dinlenerek geçirecek olan Türkiye, çarşamba akşamı Fransa ile karşı karşıya gelecek.

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın grup maçlarına Polonya, Macaristan, Slovakya ve Türkiye ev sahipliği yapıyor. Grup maçlarının ardından iki çeyrek final, iki yarı final ve final maçları Ankara’da oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir