Genel

Game of Thrones’un Yazarından Eleştirilere Yanıt

Game Of Thrones

Game of Thrones dizisine uyarlanan Buz ve Ateşin Şarkısı (Song of Ice and Fire) adlı kitap serisinin yazarı George R. R. Martin, dizi hayranlarının final sezonuyla ilgili olumsuz yorumlarından duyduğu memnuniyetsizliğini dile getirdi ve ‘artık fan kültürünü tanıyamadığını’ söyledi.

Serinin hayranları sezon finalini beğenmemiş, yeniden çekilmesi için change.org’da kampanya başlatmıştı.

The Independent’in haberine göre Martin şunları söyledi:

“İnternet öylesine zehirli hale geldi ki artık eski fan kültürünü tanıyamıyorum. Eskiden hayranlar çizgi roman ve bilimkurgu dünyasında yaşananlara doğru tepki veriyordu. Evet, anlaşmazlıklar, hatta düşmanlıklar vardı, ama şimdi internette gördüğümüz delilik asla.”

Game of Thrones
Kit Harrington

Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harrington da finali sevmeyen herkesin ‘yan geçebileceğini‘ söyledi.

Game of Thrones‘un final sezonundan memnun kalmayan dizi hayranları, şu ana kadar bir milyondan fazla imza toplayan bir dilekçe hazırladı. Hayranlar, daha deneyimli yapımcıların finali tekrar çekmesini talep ediyor.

Game of Thrones
Sophie Turner

Dizide Sansa Stark karakterine hayat veren Sophie Turner ise final ile ilgili eleştiriler için ‘saygısızlık‘ derken şu açıklamayı yaptı.

“Herkesin aklında kendi istediği bir final var ve işler kendi istedikleri yönde ilerlemeyince tepki göstermeye başlıyorlar. Game of Thrones’u güzel yapan hep şaşırtıcı bir şeyler yaşanmasıydı. Bu da Ned Stark’ın birinci sezon finalinde infaz edilmesiyle başladı. Bu yüzden Daenerys deli kraliçeye dönüşmesi hayranlar açısından negatif bir gelişme olmamalı. Elbette şaşırtıcı. Başlatılan imza kampanyaları ve eleştirilerin çok saygısızca olduğunu düşünüyorum. Bu dizide bir ekip, yazarlar ve filmciler emek veriyor. On sene boyunca yılda 11 ay çekim yaparak ortaya çıkartılıyor. Ekibin büyük emek verdiği bir iş sadece izleyicilerin istediği gibi bitmedi diye saygısızlık yapılması çok yanlış.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir