Spor

Gençlerbirliği’nde Murat Cavcav Yeniden Başkan Seçildi

Murat Cavcav

Süper Lig’in yeni takımlarından Gençlerbirliği ’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda klüp başkanlığına Murat Cavcav yeniden seçildi.

Olağan Genel Kurul MEB Şura Salonu’nda Yapıldı

Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan fakat yeterli delege çoğunluğu sağlanamadığı için bugün Ankara MEB Şura Salonu‘nda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul‘da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında divan seçimi yapıldı. Gündem maddelerinin oylanması ile devam eden genel kurulda seçime tek aday olarak giren Murat Cavcav kürsüye gelerek delegelere seslendi.

Murat Cavcav

Konuşmanın ardından oylamaya geçildi.  Olağan Genel Kurul‘a katılan ve oy kullanan 382 delegeden 371’inin oyunu alan Cavcav, tekrar Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanlığı‘na seçildi. Kullanılan 7 oy boş çıkarken, 4 oy ise geçersiz sayıldı. Gençlerbirliği’nin 2 bin 63 delegesi bulunuyor.

Duayen başkan İlhan Cavcav‘ın ölümünden iki gün önce başkan vekili Niyazi Akdaş’ın istifasını istemiş ve Akdaş’ın bu talebi yerine getirmesi üzerine yerine bu görevi Murat Cavcav üstlenmişti. 22 Ocak 2017 tarihinde İlhan Cavcav’ın vefatı üzerine 18 Şubat’ta toplanan genel kurula 1500 üyeden 854’ü katılmış ve Murat Cavcav 709 oyla tek aday olduğu kurulda Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı seçilmişti.

Murat Cavcav başkanlığında Gençlerbirliği 2,5 yılda 2 tarihi sezon yaşadı. Murat Cavcav ‘ın babası İlhan Cavcav’ın isminin verildiği sezonda kulüp, 30 yıl sonra küme düştü. Bir sene sonra ise düştüğü gün yeniden Spor Toto Süper Lig’e yükseldi.


Editör Notu : Messi En Çok Kazanan Sporcu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir