Ekonomi

Halkbankası da Faiz İndirimine Gitti

Halkbankası

Ziraat ve Vakıfbank’ın ardından Halkbankası da faiz indirimine gitti. Konut faiz oranı 500 bin TL’ye kadar yüzde 0,99, tüketici kredisi ise yüzde 1,59 olarak gerçekleşti.

Halkbank’tan yapılan açıklamaya göre, tüketici kredilerinde 60 aya kadar vade imkânıyla aylık yüzde 1,49’dan başlayan faiz oranları sunan Banka, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel aylık yüzde 0,99’dan başlayan seçeneklerle de konut kredisi desteği sağlayacak. Ayrıca, Halkbank ile aktif çalışan konut sektörü firmaları Banka’ya katkı payı ödeyerek, müşterilerine yüzde 0,79 faiz oranı ile kredi kullanma imkânı sağlayabilecek.

Ticari kredilerde ise, faiz oranları firma değerlendirme notuna göre belirlenecek ve değerlendirme notu yüksek firmalar yıllık yüzde 17’den başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilecek.

“Ekonomik büyümeye olumlu yansıyacaktır”

Halkbankası
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan

 

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yaptığı açıklamada,  faiz indirimini müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını göz önünde tutarak gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kredi faizlerinde gerçekleştirdiğimiz indirim, başta konut sektörü olmak üzere, ekonomik büyüme açısından önem taşıyan tüm faaliyet alanlarına olumlu yansıyacaktır. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve ekonomik büyümeye katkı sağlanması noktasında var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

Faiz oranları şöyle:

Konut Kredisi Faiz Oranları:

Kredi TutarıAzami VadeFaiz Oranı
500.000 TL’ye kadar180 ayAylık 0,99
500.001 – 1.000.000 TL180 ayAylık 1,19
1 milyon TL üzeri180 ayAylık 1,39

Tüketici Kredisi Faiz Oranları:

Azami VadeFaiz Oranı
Halkbank’tan Maaş Alan Müşteriler için60 ay1,49%
Diğer Müşteriler için60 ay1,59%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir