Gündem

Hastaneden Yaşar Büyükanıt’ın Durumuyla İlgili Açıklama

Yaşar Büyükanıt

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekim Dr. Cengiz Bavbek, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ’ın beyininde damar tıkanıklığı ve alt solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak yoğun bakım servisine alındığını açıkladı.

Büyükanıt, dün Kuşadası Soğucak’taki villasında rahatsızlandıktan sonra önce ambülansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine kaldırılmış ve ardından Sağlık Bakanlığı’nın ambülans uçağıyla İstanbul’a getirilmişti. Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavi altına alınan Büyükanıt’ın durumuyla ilgili hastaneden yazılı açıklama yapıldı.

Hastaneden yapılan açıklama şöyle:

Rahatsızlanarak 27 Temmuz 2019, Cumartesi gecesi Acıbadem Maslak Hastanesi’ne getirilen eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın sağlık durumu hakkında Başhekim Dr. Cengiz Bavbek şu açıklamayı yaptı: “Hastamız Yaşar Büyükanıt dün gece hastanemize giriş yapmıştır. Gerekli tıbbi tetkik ve muayene sonucunda beyinde damar tıkanıklığı ve alt solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak genel durum kötüleşmesi nedeniyle yoğun bakım servisine alınmıştır. Yoğun bakım servisindeki tedavisine devam edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir