Bilim & Teknoloji

Instagram 5 Ülkede Daha “Beğeni” Rakamlarını Kaldırıyor

Beğeni Sayıları

Sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıların paylaştığı fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini gösteren beğeni sayıları nın gizlendiği versiyonunun denemesini, 5 ülkede daha uygulama kararı aldı.

Facebook‘tan yapılan açıklamada, Mayıs’tan bu yana Kanada‘da denenen pilot projenin İrlanda, İtalya, Japonya, Avustralya ve Brezilya‘da da uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, Kanada‘daki denemeden ne gibi sonuçlar çıkarıldığına dair bilgi verilmezken, test versiyonunun başka ülkelerde de kullanılmaya başlanması, uygulamanın bundan böyle beğeni sayıları nı tamamen kaldırma yoluna gidebileceği yorumlarına yol açtı.

Test versiyonunda kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaştığı fotoğrafların beğeni rakamlarını göremiyor.

Öte yandan test versiyonunda takipçi rakamları da mevcut versiyonda olduğu gibi kullanıcının profil resminin altında değil istatistikleri içeren ayrı bir bölümde bulunabiliyor. Instagram, Facebook tarafından geçen yıl satın alınmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir