Türkiye

Karadeniz İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Karadeniz

Meteoroloji, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Samsun’un doğusu ile Ordu ve Giresun il genelinde yarın akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli yağış görüleceği uyarısında bulundu. Meteoroloji, Artvin ve Trabzon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli, Rize’de çok kuvvetli ve şiddetli yağış görüleceği uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

Artvin‘in kıyı kesimi ile Trabzon‘nun doğusunda yarın (23.08.2019 Cuma) sabah saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Rize‘de çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 Kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Samsun‘un doğusu (Terme, Çarşamba, Salıpazarı) ile Ordu ve Giresun il genelinde bu akşam saatlerinden itibaren (22.08.2019 Perşembe) yarın (23.08.2019 Cuma) akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir