Güncel

Kavurucu Sıcaklar Ülke Geneline Hakim Olacak

Sıcaklar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacağını açıkladı. Açıklamada, iki gün boyunca etkili olacak sıcak havanın oluşturabileceği güneş çarpması ve sıva kaybına karşı kronik hastalığı olanların ve yaşlıların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“Günün en yüksek hava sıcaklıkların yarın (14.08.2019 Çarşamba) İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz’in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, perşembe günü ise İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun Kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

İki günlük sıcak havanın arkasından Cuma (16.08.2019) günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalışlar ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. İki gün boyunca etkili olacak sıcak havanın oluşturabileceği (özellikle güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir