Eğitim

Mardin Artuklu Üniversitesi’ne Yeni Rektör

YÖK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof.Dr. İbrahim Özcoşar’a atadı. Prof.Dr. Özcoşar’ın atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınan Prof.Dr. Ahmet Ağırakça, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birileri tarafından yanlış bilgilendirildiğini açıkladı. Ağırakça, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

Sayın Cumhurbaşkanımıza verilen yanlış bilgiler sonucunda Mardin’e en son tayin edilecek adam rektör olarak tayin edilmiş bulunmaktadır. Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır. Bu hatadan nasıl dönülecek bilemiyorum. Geçmiş olsun” ifadesini kullandı.

Ağırakça, daha sonra twitter üzerinden paylaştığı bu mesajını sildi. Mardin Artuklu Üniversitesi geçtiğimiz günlerde Yaşayan Diller Enstitüsünü kapatma kararıyla gündeme gelmişti.


Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Özcoşar ise

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunuyorum. Rabbim bizi kendisine ve bize güvenenlere mahçup etmesin, üniversitemize hizmet etmeyi nasip etsin” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir