Gündem

Melih Gökçek Kaç Gün Tatil Yaptı?

Melih Gökçek

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 23 yıllık belediye başkanlığı döneminde 15 gün tatil yapmadığı yönündeki açıklamasına cevap gecikmedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynakları eski belediye başkanı Melih Gökçek’in 425 gün yurt içinde, 222 gün de yurt dışında izin kullandığını öne sürdü. Melih Gökçek, daha sonra twitter üzerinden bu bilgilerin tahrif edilmiş bilgi olduğunu belirterek,

Yurtdışı gezilerinin izinden saymanın kendilerini başkalarıyla karıştırmaktır” dedi.

Gökçek, konuyla ilgili Mavi Masa’dan bilgi talebinde bulunduğunu belirterek, cevap geldiğinde detaylı açıklamayı yapacağını ifade etti.

 

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından iki farklı tarihlerde tatile çıkması, tartışma yarattı. İmamoğlu’na tepki gösteren isimlerden birisi de eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu.

Gökçek, sosyal medya hesabından

“23 yıl büyükşehir belediye başkanlığı yaptım. Bayramların tamamında çocuklara oyuncak dağıtıp onları sevindirdim. 23 yılda toplamda 15 gün tatil yaptım mı bilemiyorum. Bu ne özgüven, halkı umursamazlık, pes doğrusu… Cumhurbaşkanı adayıymış. Siz ona da oy verirsiniz” mesajını paylaştı.

Ancak, Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynakları Gökçek’i yalanlayan bir bilgi paylaştı.

Kaynakların paylaştığı bilgiye göre Gökçek 1995 yılından görevden ayrılana dek yurt dışında 425, yurt içinde ise 222 gün izin kullandı. Bu rakamlara hafta sonu ve bayram izinlerinin dahil olmadığı iddia edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir