Türkiye

Metro’daki Güvenlik Önleminden Dolayı Vatandaş Sıkıntı Yaşıyor

metro

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKARAY ve Metro istasyonlarında uygulanan X-Ray ve metal kapı dedektör uygulamasına çözüm arıyor. Barış Pınarı Harekatı sonrasında Ankara Valiliği’nin talebi doğrultusunda artırılan güvenlik önlemlerinden dolayı sıkıntılar yaşanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması için Ankara Valiliği ile yazışmaların devam ettiğini açıkladı.

Belediyeden yapılan açıklama şöyle: ““Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında ülkemizin bulunduğu bölgede yaşanan gelişmeler üzerine Ankara Valiliği’nden ve Emniyet birimlerinden gelen talep doğrultusunda, Büyükşehir Belediyemiz, ANKARAY ve Metro İstasyonlarında X-Ray ve Metal kapı dedektörleri aracılığıyla güvenlik tedbirlerini zorunlu olarak artırmıştır.

ANKARAY ve Metro İstasyonlarımızda X-Ray ve Metal kapı dedektörlerinin çalışır halde iken istasyon girişlerinde yaşanan yoğunluğun azaltılması, tedbirlerin sağlıklı uygulanması, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması ve güvenliğin Emniyet güçlerimizce sağlanması hususunda Ankara Valiliği ile resmi yazışmalarımız devam etmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir