İnsan

NTV Spikeri Haksever Emekli Oldu

Oğuz Haksever

NTV spikeri Oğuz Haksever, bir mektup kaleme alarak çalıştığı kuruma veda etti. 

Haksever mektubunda, “Basiretimin bağlandığı bir özürlük olayım varsa beni affetmelerini diliyorum” dedi.

Haksever’in, Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada ziyareti ve oradaki açıklamalarının ekrana geldiği sırada,  mikrofonunun açık kaldığının farkında olmadan “Neresi Yassıada, yaslı ada be. Canına okumuşsun…” dediği duyulmuştu.

Haksever, bu sözleri için, “Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum” demişti.

Sosyal medyada çok sayıda yorum alan olayla ilgili NTV internet sitesinde bir açıklama yapan Oğuz Haksever, cümlesinin yarım kaldığını savunmuş ve “…okumuşsunuz” dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, “okumuşsun” diye yayına çıkmıştır.” demişti.

Haksever, emeklilik mektubunda ise şu satırları kaleme aldı:

“Değerli arkadaşlarım; kardeşlerim, dostlarım,

19 yıl 7 aylık hikayenin dopdolu, kahramanları için hep güzel duygularla bezeli; içe yazılmış, görünmez sayfalarından sonra boşluk başlıyor.

Hep birlikte kıvanç duyduğumuz, duyacağımız yayınlar yaptık. İçimde bu kurumdan gelip geçmiş, gelmiş ve yola devam eden hiç kimse için kendi özelimde bir olumsuzluk bulmuyorum.

Gerçekten…

İyi duygularımı yazmak için çok sayıda tuşa basabilirim. Ama yukarıdaki ve aşağıdaki harflerin, karakterlerin her bir zerresine sizler için iyi duygularımı; sağlık, mutluluk, başarı dileklerimi yüklediğimi, iliştirdiğimi bilmenizi rica ediyorum.

Hayatımın çok önemli bir bölümüne; üçte birine, meslek hayatımın yarısına eşliğiniz ve katkınız için şükran duyuyorum. Aranızda bilenler var. Kırdığımı düşündüğüm yoldaşlarımdan kısa sürede özür dilemişimdir. Basiretimin bağlandığı bir özürlük olayım varsa beni affetmelerini diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir