Genel

Ömer Çelik’den Twit Beğenisine Sert Tepki

ömer çelik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından MHP Lideri Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili bir twittin beğenilmesini eleştirdi.

Büyükelçiliğin Twitter hesabından Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili atılan bir twitin beğenilmiş daha sonra bu beğenin yanlışlıkla olduğu belirterek, özür dilenmişti.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Çelik, hiçbir büyükelçiliğin Türkiye’deki hiçbir siyasi parti ve siyasetçi hakkında bu şekilde yorum yapamayacağını belirterek, “Diplomatik teamüllere saygı esastır. Terör örgütleriyle bağlantılı kişiler bir büyükelçiliğin referansı olamaz” ifadesini kullandı.

 


“ABD Büyükelçiliği Türkiye’yi terör örgütleriyle bağlantılı kişiler üzerinden değil, doğru analiz yapabilen kişiler üzerinden anlamaya çalışmalıdır” diyen Çelik, “Konu kuru bir özürle geçiştirilecek bir konu değildir. İnsani açıdan kabul edilemez olduğu gibi içişlerimize çirkin bir müdahale çabasıdır.” Dedi.

Çelik’in açıklaması şöyle: “Kafa karışıklığının ötesinde bir durum vardır. ABD Dışişleri Bakanlığının ve ABD büyükelçiliğinin konuyu ciddi şekilde soruşturmasını ve gereğini yapmasını bekliyoruz.

Konu kuru bir özürle geçiştirilecek bir konu değildir. İnsani açıdan kabul edilemez olduğu gibi içişlerimize çirkin bir müdahale çabasıdır. Büyükelçilikte istihdam edilen bazı kişilerin iki ülke ilişkilerine zarar vermek için özel bir gayret içinde olduğunu göstermektedir.

Bu hadise, bir yandan Büyükelçiliğin Türkiye gerçekliğine hangi “ilgisiz” ve “yanlış” kişileri takip ederek yabancılaştığını, diğer yönüyle nasıl bir istihdam politikası izlediklerini göstermesi bakımından ibretliktir…

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabının, MHP Genel Başkanı Sn Bahçeli’nin sağlığına ilişkin insani açıdan kabul edilemez, diplomatik teamüllere tamamen aykırı “beğeni”nisini şiddetle kınıyoruz.

ABD büyükelçiliğinden kuru bir özür ötesinde, bu çirkin eylemi gerçekleştirenlere dönük soruşturma ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir