Eğitim

Sabancı Üniversitesi Dünya Sıralamasına Türkiye’den Giren İlk ve Tek Okul

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme BirimiEDU, Financial Times tarafından düzenlenen “Executive Education – Customised Programs” (Kuruma Özel Programlar) sıralamasına bu yıl da Türkiye’den giren tek okul oldu. Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi – EDU, ayrıca büyük bir başarı göstererek geçen seneye göre 20 sıra birden yükseldi ve dünyada en hızlı yükseliş yapan eğitim kurumu oldu.

Financial Times’ın iş dünyasına yönelik kuruma özel programlar alanında tüm dünyada AACSB veya EQUIS akreditasyonuna sahip okulların başvurabildiği ve bu sene sadece 80’inin yer aldığı listede, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi – EDU 58. sırada yer aldı.

Konuyla ilgili Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen

2019 yılı Financial Times Executive Education Custom Programs dünya sıralamasında geçen sene EDU olarak ilk başvurumuzda 78. sıradan giriş yaptık. Bu sene tam 20 basamak yükselerek 58. sırada yer aldık. 2018 yılında listede  ilk ve tek Türk eğitim  kurumu  olan EDU, 2019 sıralamasında da ülkemizin tek temsilcisi oldu.”dedi

Bu başarının ardında kurumların birebir ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan programlardaki özgünlük kavramının önemine değinen Cüneyt Evirgen, EDU’nun iş modeli, global dünyanın iş düzenine hızlı uyumu, ve öncü yaklaşımı, öğrenme ortaklıkları, kurumsal akademiler, modüler programlardaki özgün yaklaşım ve uygulamaları, operasyonel hizmet kalitesi ile kurumlara ve bireylere yarattıkları değer olduğunu vurguladı.

Sabancı Üniversitesi
Dr. Cüneyt Evirgen

Dr. Cüneyt Evirgen

“Bu başarıdan dolayı üniversitemiz ve EDU adına çok gururluyuz. Bu başarıyı hizmet verdiğimiz öğrenme ortağımız şirketler ve katkı veren eğitim ortaklarımız ile birlikte yakaladık. Ve ilerleyen yıllarda hep birlikte geliştireceğimize inanıyoruz. Üniversitemizin dünyadaki yerini daha da ileriye taşımak, geleceğe iz bırakan başarımızı ve sektörel öncülüğümüzü sürdürmeye kararlıyız. Bu yıl başladığımız, bireylerin iş dünyasındaki yetkinliklerini artıran “Executive Education Open Programs” Açık Eğitimlerle de dünya sıralamasında başarı elde etmek hedeflerimiz arasında” dedi.

Financial Times,  küresel olarak yürütülen sıralama çalışmasında başvuru sahibinin faaliyetlerine dair bilgileri kullanıyor. Hizmet verdiği kurumsal müşterilere anket ile sorular yöneltip değerlendirme yapıyor.

Kurumsal müşterilerin değerlendirmesine baz olan kriterler arasında ise

  • yapılan hazırlık çalışmaları,
  • program tasarımı,
  • eğitmenler,
  • yeni beceri ve öğrenimler,
  • kullanılan öğretim yöntemleri,
  • program sonrası takip çalışmaları,
  • şirket hedeflerine ulaşma,
  • tesis imkanları,
  • ödenen paraya değmesi ve
  • gelecekte hizmet alma niyeti yer alıyor.

Ayrıca, hizmet verilen uluslararası müşteriler, yurtdışı programlar, büyüme oranı, işbirliği yapılan okullar ve öğretim üyesi çeşitliliği de kriterler arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir