Türkiye

Şeyma Subaşı’nın Kitabının 40 Bin Satması Tartışılıyor

Şeyma Subaşı

Televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı ile boşandıktan sonra “Sadece Şeyma” isimli bir kitap çıkartan Şeyma Subaşı ‘nın 40 binlik satış rakamına ulaşması edebiyat çevrelerinde tartışma konusu oldu.

Şeyma Subaşı‘nın hayatını anlattığı ‘Sadece Şeyma‘ isimli kitabı 2 hafta önce raflardaki yerini aldı. Subaşı‘nın kitabı kısa süre içinde tamamına yakını tükendi. Şeyma Subaşı‘nın ‘Sadece Şeyma‘ kitabının 40 bin tanesinin satıldığı ve sadece internette birkaç tane kaldığı öğrenildi. Kitabın ikinci baskısı için ise hazırlıklara başlandığı söylendi.

Edebiyat Değil Magazin İmgeler Okunuyor

Yazar-şair Yılmaz OdabaşıŞeyma Subaşı’nın kitabının 40 bin satmasını sosyal medya üzerinden eleştirdi. Odabaşı şu ifadeleri kullandı :

“Yıllardır niçin yeni kitap, ikinci roman vb. yayınlamadığı soranlar? On yıldır tablo budur. Kitaplarımızı kitapçı raflarında aksesuar olsun diye yazmadığımıza göre, en az bir yıl emek vereceğim yeni bir romanın bir ayda değil, bir yılda on bin tükeneceğine emin olsam yazardım…Bu Seyma Subaşı kim inanın bilmiyorum. Tuğçe Kazaz gibi adına sosyal medyada sık rastlıyorum; model-şarkıcı, neyse… Bildiğim, artık magazin imgeler, ekran yüzleri okunuyor, edebiyat değil…”

Şeyma Subaşı’nın Kitabıyla İlgili Bazı Sosyal Medya PaylaşımlarıSosyal medya üzerinden paylaşım yapanların çoğunluğu kitabın 40 bin adet satmadığını sadece reklam amaçlı bu sayının yüksek gösterildiğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir