Bilim & Teknoloji

Sony Klimalı Elbise Dönemini Başlattı

klima

Sony, Reon Pocket ile sıcak yaz günlerini sevmeyenler ve soğukta içi üşüyenler için yeni bir giyilebilir klima piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ürün ilk etapta Japonya’da 130 dolardan piyasaya sunulacak.

Sony “yaz sıcakları” için giyilebilir minik klimalar geliştirdi. Sony bu ürün için yazın serinletmenin yanında kışın sıcak hava üflemesini sağlayan bir sistem kullanıyor. Oldukça keyifli ve farklı bir hava yaratılmasını sağlayan ürün, küçük boyutlu olmasından dolayı giysilerin içinde görülmeden veya ağırlık yapmadan kullanılabiliyor.

Sony Reon Pocket ilk etapta Japonya’da piyasaya sürülecek. 90 dakika boyunca aktif olarak kullanılabilen Reon Pocket, bataryası tükendiğinde iki saat içinde tam dolum yapılarak tekrar kullanılabiliyor. Cihazı kullanmak için akıllı telefon uygulamasından ayarlarının yapılması gerekiyor. Bununla beraber Sony Rean Pocket, tişörte yerleştirebileceğiniz pratik bir cihaz. Reon Pocket, Sony’ nin 4 yıl önce başlattığı bir proje olarak hayata geçiyor. Fonlama platformu olan First Flight üzerinden sunulan ürün için istenilen rakamlara kısa sürede ulaşıldı. İlk etapta Japonya’da 130 dolar gibi bir fiyat etiketiyle pazara sunulacak ürüne talep yüksek olursa diğer pazarlara da girmesi planlanıyor.

klima

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir