Güncel

Soylu: Yanlış Yapılırsa Bakan Olarak Uyarırım

Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da seçmenin hem hukuki hem de demokratik bir karar verdiğini belirterek, “Bir yanlış yapılırsa bakan olarak bunu uyarırım”dedi.

Soylu, Cnntürk Tv’de katıldığı programda gündemdeki konularla ilgili soruları cevapladı. Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine kayyım atanacağı yönündeki iddialarla ilgili soruyu şöyle cevapladı: “İstanbul, bir karar verdi. Bir belediye başkanı seçildi. Bu hem demokratik hem hukuki bir karardır. Belediye kendi işini yapar, halkta o zaman takdir eder. Bir belediye, Türkiye’yi yönetmez ya da büyük büyük laflar ederek ortalarda dolaşmaz. Politika yapmak isteyebilirsiniz ama önce işinizi yapın. Diyarbakır’da, Mardin’de ve Van’da görevden alınan belediye başkanlarına “16 milyonun selamını getirdim” dedi. Ben de bir İstanbul seçmeniyim, kimseye selam falan göndermedim. Caddeye terörist ismi verene selam göndermem. Bir yanlış yapılırsa bakan olarak bunu uyarırım”ded.

Soylu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde çocukları için eylem yapan annelerle ilgili olarak ise “Çocuğunuz yarım saat geç gelse delirirsiniz. Konuya devlet baksın demek vicdansızlıktır. Bine yakın terörist ailesiyle görüşüyoruz. 2019’da 165 kişiyi dağdan indirdik” şeklinde cevapladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir