Çalışma Hayatı

TMSF’ye Denetici, Uzman Yardımcısı ve Avukat Alınacak

TMSF

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 Fon Denetici Yardımcısı, 15 Fon Uzman Yardımcısı ve 15 Fon avukatı alınacak. Bu kadrolara alınacak kişiler için yazılı ve sözlü giriş sınavı yapılacak.

Adaylar bu kadrolardan sadece birisine başvuru yapabilme hakkına sahipler. Fon Denetici Yardımcılığı için en az 4 (Dört) yıl süreli eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri, elektrik, elektronik bölümlerinden mezun olmak ve KPSS’den 75 ve Yabancı Dil Sınavı’ndan 50 puan almış olmak gerekiyor.

Fon Uzman Yardımcılığı için: – En az 4 (Dört) yıl süreli eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri, elektrik, elektronik bölümlerinden mezun olmak ve ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından en az 75 (Yetmişbeş) puan almış olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından veya Elektronik Yabancı Dil Sınavlarından (İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birinden) en az 50 (Elli) puan almış olmak gerekiyor.

Fon Avukatlığı için: Üniversitelerin en az 4 (Dört) yıl süreli hukuk fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, -ÖSYM tarafından (B) grubu kadrolar için 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak gerekiyor.

Başvuralar 7 Ekim ile 28 Tarihleri arasında TMSF merkezine yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir