Spor

Türkiye’de Yeterlilik Belgesi Olan 48 Yoga Spor Salonu Var

Yoga

Türkiye’de Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Yönetmeliği’ne uygun olarak yeterlilik belgesi düzenlenmiş yoga spor salonu sayısının 48 olduğu belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Yazılı soru önergesinde

Ülkemiz genelinde yoga ve meditasyon merkezlerinin sayısı kaçtır? Bu işletmeler denetlenmekte midir? Uzmanlara yeterlilik şartı konulmakta mıdır? Bu merkezlerde kaç kişi çalışmaktadır? 2018 yılında kaç kişi bu işletmelerde yoga ve meditasyon eğitimi almıştır?” şeklindeki sorular yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Bakan Kasapoğlu, Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Yönetmeliğine uygun olarak yeterlilik belgesi düzenlenmiş yoga spor salonu sayısının 48 olduğunu açıkladı. Bakan Kasapoğlu,  spor ve yoga salonlarının, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından ilgili yönetmelik hükümlerine göre gerekli denetimlerinin yapıldığını belirtti. Kasapoğlu,

“Federasyonun yeterlilik verdiği salonlara üye olanların takibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince yapılmaktadır” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir