Türkiye

“Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor”

Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor

Binlerce iştah açıcı yemek tarifini kullanıcılarıyla buluşturan Yemek.com, Dimes sponsorluğunda Türk mutfağının farklı ve yöresel kahvaltılıklarını keşfetmenizi sağlayacak yepyeni bir yarışma “Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları YarışıyorYouTube kanalında başladı.

Yemek.com, ülkemizin kahvaltılık zenginliğini göstermek için farklı memleketlerin sosyal medya fenomenlerini yörelerinin lezzetli kahvaltılıklarını hazırlamaları için tatlı bir rekabete sokuyor.

İlk Bölümde Rize’nin Mincisi, Kars’ın Ketesine, İkinci Bölümde İzmir’in Kumrusu Adana’nın Ciğerine Meydan Okudu

Zengin Türk mutfağının yöresel kahvaltılıklarını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için yola çıkan Yemek.com, “Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor” yarışmasının ilk iki bölümünü YouTube kanalında yayınladı.

Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor

Programın ilk bölümüne konuk olan Rizeli oyuncu Öykü Çelik, Rize kahvaltısı deyince mis kokusu burnumuza gelenlerden ‘minci’, Karslı sosyal medya fenomeni Frenchos ise gözde hamur işi ‘kete’ ile birbirine meydan okudu. Her iki tarif öncelikle Yemek.com jürisi tarafından oylandı ve jürinin seçimi Rize’nin meşhur kahvaltılığı ‘minci’den yana oldu.

Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor

Programın ikinci bölümüne ise ‘gezginkereviz’ olarak bilinen İzmirli fenomen Deniz ve ‘roportajadam’ olarak tanınan Adanalı Mahsun konuk oldu. Şampiyonluğa doğru giden leziz yolda konuklar, Ege’nin incisi İzmir’den kumru ve Çukurova’nın lezzet başkenti Adana’dan ciğer ile kıyasıya yarıştı. İkinci bölümün kazananı ise kumru oldu.

Tarifleri Fenomenler Yapıyor, Kazananı Jüri ve İzleyenler Seçiyor

Yeni yarışmacıların yöresel kahvaltı tarifleriyle devam edecek olan “Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor” programında her videonun bir “Jüri Kazananı” olacağı yarışmada ayrıca izleyicilerin oylarıyla da her video için “Seyirci Kazananı” belirlenecek. Yarışma sonunda en çok yorumu alan memleket ise “Seyirci Şampiyonu” olacak. Yaklaşık 8 hafta sürecek yarışmanın kazananının açıklanacağı final tarihi ise 12-13 Ağustos olacak.

Yarışmanın ilerleyen haftalarında sosyal medya fenomenlerinden yeni yüzler yarışmaya katılmaya devam edecek.


Türkiye’nin Gerçek Kahvaltılıkları Yarışıyor” programında yer alan 2 haftanın yarışmacılarını aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir