Güncel

Twitter’da Milyonları Buluşturan #Hashtag 12 Yaşına Girdi

Hashtag

Dünyada bir şey olduğunda, o şey önce Twitter‘a yansır. İnsanlar her gün Twitter’a, ilgi ve heyecan duydukları konuları benzer hisleri yaşanlarla paylaşmak üzere geliyorlar. Ve bunu hashtag ‘ler sayesinde yapıyorlar.

12 yıl önce 23 Ağustos‘ta doğuşundan bu yana, hashtag‘ler önemli ve eğlenceli konuşmaları ve bu konuşmalar sonucunda ortaya çıkan toplulukların birbiriyle bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Hashtag Hashtag

 

Dizi Oyuncuları Hashtag Oldu

Bugün Twitter etiketinin 12. doğum günü, 12 yıl önce bugün ortaya çıkan ve çok şeyi değiştiren Hashtag Günü’nü kutlamak adına yılbaşından bu yana kullanıcılar tarafından yaratılan ve en çok kullanılan bazı etiketleri sizin için derledik. Türkiye’de yılın başından bu yana en fazla kullanılan hashtaglerden biri ünlü oyuncu Feyyaz Duman olurken, dizide canlandırdığı karakter Arif ise en fazla kullanılan bir diğer hashtag oldu. Listede herkesin çok izlediği yarışma Survivor yer alırken oyuncu Erkan Meriç, Hazal Subaşı gibi isimler çok kullanılan hashtaglerde öne çıktı. Güney Koreli pop grubu BTS, teambts hashtagiyle ilgi görürken Hercai dizisi etileketi yaratılan ve çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

#feyyazduman / #arif / #arifgibisevmek / #survivor2019 / #istanbul / #erkanmeriç / #hazalsubaşı / #teambts / #hercai

Dikkat Çeken Hashtag ’ler

#GameofThrones

Game of Thrones dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olup #GameofThrones hashtagi Twitter’da çoğu zaman trend topic olmayı başardı.

Hashtag

 

#istanbullugelin

Çok sevilen İstanbullu Gelin dizisi seyircileri ekrana kilitlerken Twitter’da da kendinden söz ettirmeyi başardı. #istanbullugelin hashtagi dizinin hayranlarını bir araya getirerek çoğu zaman trend topic listesine girdi.

Hashtag

#dünyanınengüzeltakımı

Twitter şüphesiz spor olaylarında milyonları bir araya getirme başarına sahip. Özellikle futbol taraftarları takımlarına olan bağlılığı ve tutkuyu ortaya koymak üzere #dünyanınengüzeltakımı hashtagini kullanarak takımlarını desteklemeyi ihmal etmiyor.

Hashtag

Kutlamaya katılıp  #HashtagGünü adına en sevdiği etiketi paylaşanlar özel bir emoji ile karşılaşacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir