Kültür & Sanat

Uğur Yücel ‘Azınlıkta Kaldık’ İle Sahnelere Dönüyor

Uğur Yücel

Uğur Yücel ’in sahnelediği yıllarda büyük ilgi gören stand up gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık 20 yıl aradan sonra geri dönüyor. Yücel’in bazı düzenlemelerle günümüze uyarladığı ‘Azınlıkta KaldıkKerki-Solfej’in Açıkhava programı kapsamında 15 Ağustos’ta Ayvalık Amfi Tiyatro’da seyirci karşısına çıkacak.

Oyunculuk, yönetmenlik ve yazarlığıyla Türk sinemasında iz bırakan isimlerden biri olan Uğur Yücel 1993 yılında kendi yazıp yönettiği tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ ile yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sahnelendiği yıllarda izleyen herkesin beğenisini kazanan ve yıllar sonra bile hala hatırlanan ‘Azınlıkta Kaldık’ ta Kuzguncuk hikayelerine yer veren Uğur Yücel, ‘Havlucu Mehmet’, ‘Köşk Emin’ gibi unutulmaz karakterlerini seyircisiyle buluşturacak…

TV çalışmalarına ara verecek oyuncuyu önümüzdeki yıllarda sahnelerde izleyeceğiz. Ekim ayında “Neyzen Tevfik” ve yeni yılda da “ Zorba” oyunuyla karşımızda olacak…

Biletleri Cuma günü Biletix üzerinden satışa sunulacak olan ‘Azınlıkta Kaldık’ sırasıyla Ayvalık, Kuşadası, Datça ve Bodrum’da seyircisiyle bir araya gelecek.

  • 15 Ağustos 2019 Perşembe Ayvalık Amfi Tiyatro
  • 21 Ağustos 2019 Çarşamba Kuşadası AVM Amfi Tiyatro
  • 24 Ağustos 2019 Cumartesi Datça Amfi Tiyatro
  • 25 Ağustos 2019 Pazar Bodrum Kale

Uğur Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir