Ekonomi

Volkswagen’in Logosu Değişiyor

Bulgaristan

Alman otomobil markası Volkswagen, Eylül ayında düzenlenecek fuarda şirketin yeni logosunu tanıtacak. Firmanın şu anki logosu 2010 yılından beri kullanımda.

Volkswagen, 12-22 Eylül arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’na yeni logosu ve marka tasarımını görücüye çıkaracak. Dizel skandalının izlerini silmek isteyen marka geçtiğimiz sene logosunu yenileceğini duyurmuştu.

Edinilen bilgilere göre marka imajını “daha genç, daha dijital ve daha modern” hale getirmek için Volkswagen metalik mavi ve beyaz renkli 3 boyutlu logosundan uzaklaşarak, daha düz, basit bir siyah-beyaz logoya geçiş yapacak.

Marka yetkilileri yaptığı açıklamada hedeflerinin tüm dünyada büyüleyici bir müşteri deneyimi oluşturmak olduğunun altını çiziyor.

Şirket yeni logosunu ilk kez, Wolfsburg şehrindeki merkez binasında sergileyecek. Ardından da dünya çapında yeni logoların kullanımına başlanacak. Firma, 70 bin Volkswagen merkezinin logosunun değiştirileceğini ancak bunun biraz zaman alacağını açıkladı.

Logonun kullanılacağı ilk model ise 2020 yılının başlarında satışa sunulması planlanan sekizinci jenerasyon Golf olacak.

Kaynak: marketingturkiye.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir