Spor

Wimbledon Fotoğrafları OPPO Reno 5G İle Çekilecek

Wimbledon

OPPO ve Wimbledon’ın iş birliği ile turnuvanın tarihinde bir ilk gerçekleşiyor. Wimbledon‘ın resmi fotoğrafçısı Jed Leicester, turnuvanın en önemli anlarını OPPO Reno 5G ile çekiyor.

Wimbledon

OPPO, Wimbledon Tenis Turnuvası‘nın resmi haklarının sahibi olan All England Lawn Tennis Club (AELTC) ile iş birliği yaparak, turnuvanın ilk resmi akıllı telefon partneri ve Asya kökenli ilk ortağı olmuştu.

Bu iş birliği kapsamında OPPO, önceki gün başlayan (1 Temmuz 2019) turnuvayı mobil fotoğrafçılık teknolojileri ile mercek altına alıyor. Wimbledon’ın resmi fotoğrafları, tarihte ilk kez profesyonel olarak bir akıllı telefon ile çekiliyor. Turnuvanın resmi fotoğrafçısı Jed Leicester, OPPO’nun yeni amiral gemisi Reno 5G’nin; 10x hibrit zoom, geniş açı gibi teknolojilerini kullanarak bir “ilk”e imza atıyor.

Wimbledon

OPPO ve AELTC aynı zamanda turnuva kapsamında #AceTheShot adlı bir fotoğraf yarışması düzenliyor.Turnuva boyunca tenis taraftarları ve amatör fotoğrafçılar OPPO standını ziyaret ederek fotoğraf becerilerini test edebiliyor.

Wimbledon’ın resmi fotoğrafçısı Jed Leicester şunları söyledi:

“20 yıldır Wimbledon’ın fotoğraflarını çekiyorum. Her kamera numarasını ve en iyi açıların nereden olduğunu biliyorum. Reno 5G deneyimi benim için yeni bir meydan okuma olacak. Son birkaç gündür kameradaki 10x zoom özelliğini kullanmaya alıştım. Reno 5G ile çekilen fotoğrafların kalitesi şaşırtıcı. Reno 5G aynı zamanda çekim yaptığınız açılarla size dinamik olma imkânı tanıyor. Turnuva boyunca kamera özelliklerinin daha fazlasını keşfetmenin ve yeni çekimler yapmanın heyecanını duyuyorum.”

Wimbledon

OPPO, spora destek olma vizyonu kapsamında Wimbledon ile birlikte bir diğer prestijli tenis turnuvası Roland-Garros ile de iş birliği yapıyor. OPPO daha önce İspanya’nın Barcelona Kulübü ve Uluslararası Kriket Konseyi ile de anlaşma sağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir