Gündem

Yavaş’ın Açıkladığı Rakam Gökçek’i Kızdırdı

gökçek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek döneminde yapılan ve büyük tartışmalara neden olan eğlence parkı Ankapark’ın belediyeye maliyetinin 700-750 milyon dolar olduğunu söyledi.

Habertürk’te Fatih Altaylı‘nın sunduğu Teke Tek canlı yayınına katılan Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yavaş, Ankapark’a 2014 yılında da karşı çıktıklarını belirterek “Bu işe karşı çıkanlara hakaret eden tweetler atıldı. Maliyetine 200 milyon dediler, sonra 300-400 milyon dediler. Sürekli rakam değişti. Teftişlerimiz devam ediyor. Dolar kuru artıyor azalıyor, 700-750 milyon dolar belediyeye maliyeti. İsteyen herkese faturalarını yollayabilirim. 50 milyon dolar az bir para değil ama dolar kuru nedeniyle değişiyor bu rakam. Bu para, belediyenin ailelere yaptığı yardımı 30 yıl boyunca karşılar. Biz kurtarmaya uğraşıyoruz ama orası batıyor” dedi.

“Bu lâfı size yedireceğim”

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yavaş’ın yaptığı açıklamalarına Twitter hesabından tepki gösterdi. Gökçek, “Yavaş dün akşam Ankapark’ın 700-750 milyon dolara mal oldu dedi. Bu lâfı size yedireceğim Sayın Yavaş. Lâfla bu işi örtemezsiniz. ‘İsteyen herkese bunların faturalarını takdim etmeye hazırım’ dediniz. Ben de bu akşam Mavi Masa’ya müracaat edip resmen faturaları istedim”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir