Spor

Yusuf Yazıcı, Lille ile Anlaştı

Yusuf Yazıcı

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille’in, Yusuf Yazıcı ‘nın transferi konusunda Trabzonspor ile 19 milyon Euro’ya anlaşmaya vardı.

Foot Mercato’nun haberine göre; bordo mavililer ile Fransız kulübü, Yusuf Yazıcı’nın transferinde 19 milyon euro’ya anlaşma sağladı. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son yaptığı açıklamada, Lille Kulübünün Yusuf için 15 milyon euro teklif ettiğini belirtmişti.

Milli futbolcu, bu sezon bordo mavili formayla çıktığı 34 maçta 4 gol atıp 3 de asist yaptı.

Milli futbolcu sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı: Yusuf Yazıcı’nın mesajı şöyle:

“Çok değerli Trabzonspor taraftarları; Malumunuz olduğu üzere bir süredir transferimle ilgili haberleri takip ediyorsunuz. Ancak bugün itibarıyla bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Sürecin başından bugüne kadar kulübümüz, şartlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere bir çok konuda kalmam için her türlü fedakârlığı yaptı.

“Gerek Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, gerekse yönetim kurulundaki değerli ağabeylerim Trabzonspor’da oynamam gerektiğini defaatle bana ilettiler ancak ben, Trabzon’umu, Trabzonsporumu ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek adına ayağıma gelen bu fırsatı değerlendirmek istiyorum. Tribünlerinde sevindiğim, alt yapısında yetiştiğim A Takımında kaptanlık bandını taktığım ve bu güzide formayı giymekten gurur duyduğum Trabzonsporumdan ayrılma konusundaki kararımı vermiş bulunmaktayım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir